2. ročník OPR je za námi

O pohár rektora 2017

Celoroční soutěž „O pohár rektora“ si vloni odbyla svoji premiéru.  Před druhým ročníkem se nabízela zásadní otázka: Obhájí FAVka vítězství z roku 2016? Potvrdí se, že nejlepší sportovci na ZČU jsou „ajťáci“?

Po odehrání všech zápasů, po změření všech dosažených časů a sečtení všech bodů už známe výsledky.  Předtím ale malá rekapitulace. Soutěžilo se v osmi disciplínách. Kolektivní sporty byly zastoupeny futsalem, florbalem, basketem a volejbalem, párové sporty nočním orientačním během, badmintonem, sportovním lezením a nově také stolním tenisem. A ukázalo se, že ping pong táhne.

Zúčastnili se studenti všech devíti fakult. To je sympatické a potěšitelné. Samozřejmě, že ne ve všech sportech, ale aspoň tak víme, že na všech fakultách mají studenti ZČU o sport zájem. Ve všech osmi sportech bojovaly o body pouze dvě fakulty – FAV a FEK, což se ukázalo jako klíč k úspěchu. Kdo se zúčastní, ten boduje, kdo nepřijde, tomu zbydou oči pro pláč. A tak teď možná pláčou „Strojaři“, že nedali dohromady tým na futsal a možná se tak nechali připravit o stříbrnou trofej. Že by studenti FST neuměli kopnout do balónu? Ale na zlato by jim to stejně nestačilo. Vítěz byl o parník vpředu.

A kdo že to byl? Která fakulta má sportem nejnadanější studenty? Bude to fakulta Pedagogická se svými tělocvikáři? Nebo FAVka jako v roce minulém?

Tramtadadá... Vítězem se stává: Fakulta aplikovaných věd. Jediná fakulta s povinnou tělesnou výchovou na ZČU (mimo domácí FST).

FAVka vyhrála podruhé. A vyhrála zaslouženě. Ne, na FAVce nesedí jen shrbení počítačoví maniaci s nadváhou, kteří žijí v kybernetickém světě. Naopak jsou na ZČU nejvíce sportující fakultou a to nejen podle počtu studentů na neoborové tělesné výchově. Teď je to i potvrzeno výsledky. Říká se, že obhájit je těžší než zvítězit poprvé. FAVce se to podařilo. Gratulujeme.

Konečné pořadí:

1.       FAV                       142 bodů