Přejít k obsahu

Úspěšná reprezentace ZČU se vrátila z ČAH 2018

Medailová umístěni sportovců ZČU na ČAH 2018

Sportovci ZČU bojovali o medaile

Ve dnech 17. – 22. 6. se v Brně konala největší akademická sportovní akce -  České akademické hry. Celkem se zúčastnilo téměř 2000 sportovců, z více než 40 vysokých škol. Jednu z hlavních rolí hráli také studenti ZČU v Plzni, když se v celkovém pořadí umístili na 5. místě. Na skvělém pátém místě! Před námi skončily pouze megauniverzity – UK Praha, dvě domácí univerzity – Masarykova a VUT Brno a UP Olomouc se svojí Fakultou sportu.

Reprezentanti ZČU získali celkem 26 medailí - 11 x zlato, 7 x stříbro a 8 x bronz

V kolektivních sportech se nejvíce dařilo týmům žen ve futsalu a volejbalu a týmu v pohybových skladbách, které nenašly přemožitele a staly se akademickými mistryněmi ČR. Mezi jednotlivci se nejvíce dařilo plavkyni Anetě Pechancové, která k jednomu individuálnímu zlatu a dvou stříbrům přidala také dvě zlaté medaile ze štafet a vytrvalkyni Tereze Hrochové, dvojnásobné vítězce v běhu na 1500 a 3000m. V karate získal tři zlaté a jednu bronzovou medaili student Jiří Krych.

Děkujeme všem pracovníkům KTS a KTV (Mgr.Kavalířové, Ph.D, Mgr.Charvátovi) kteří vedli sportovce na ČAH 2018 v Brně.