Přejít k obsahu

Soutěž O pohár rektora pro akad. rok 2018/19 je po zimním semestru ve své polovině.

Již 4. ročník celouniverzitní  soutěže O pohár rektora uzavřela před Vánocemi první polovinu. Potěšitelné je, že se do turnajů zapojili studenti a studentky všech 9 fakult ZČU, ale také studenti z plzeňské Lékařské fakulty UK. Ti dokonce zvítězili v turnaji v basketbalu, do celkového pořadí fakult se však LF UK nezapočítává.  Dále proběhly také soutěže ve stolním tenise, sportovním lezení a turnaj ve florbale. Překvapením jsou zatím výsledky Fakulty strojní, která „přezimuje“ do jarní části se 72 body na vedoucí pozici. Pomohlo jí k tomu především vítězství ve florbalu a ve stolním tenisu. S malým odstupem za „strojárnou“ je velký boj o druhou příčku. Zatím je na tom lépe FAV, dvojnásobný držitel poháru - 64bodů,  před FEL (63 bodů). Na čtvrtém místě je zatím Fakulta právnická a až na pátém je obhájce trofeje – Fakulta ekonomická. tady to zatím na zopakování loňského úspěchu nevypadá. Zajímavé také je, že fakulta pedagogická je se zásobárnou sportovců v oboru tělesná výchova až na děleném šestém  a sedmém místě spolu s FZS.

Jak už bylo napsáno v úvodu, potěšitelné je, že se do sportovních klání zapojují studenti všech fakult ZČU, což ukazuje, že sport je mezi studenty populární a je to bezpochyby skvělá příležitost k poznávání nových lidí, přátel, kamarádů napříč univerzitou.

Průběžné pořadí po 4 z 8 disciplín:

1.       FST                 72b

2.       FAV                64b