ZČU na Světové zimní univerziádě - Krasnojarsk 2019

Jedním z největších světových sportovních akcí roku 2019 je určitě Světová zimní univerziáda, kterou hostí ve dnech 2. – 12.3.2019 Rusko v milionovém centru Sibiře – Krasnojarsku. Pravá zima – Real Winter – to je motto této Univerziády – největšího sportovního svátku pro studenty vysokých škol. A pořadatelská země k této události přistoupila opravdu velkoryse, jak je v Rusku zvykem. Všechna sportoviště na nejvyšší úrovni, většina z nich zcela nově vybudována v posledních letech, univerzitní vesnice v kampusu zdejší Sibiřské univerzity. Na zahájení samotný prezident Putin, který předával i některé medaile. Na 3000 sportovců a více než 5000 dobrovolníků a další tisíce vojáků a policistů, kteří dohlížejí na bezpečnost.

(celý článek + foto)

08.03.19