Přejít k obsahu

Výzva Měsíční vytrvalec je zpátky

I letos na podzim vyhlašuje katedra tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní sportovní výzvu Měsíční vytrvalec. Studenti, zaměstnanci i absolventi univerzity v ní opět budou za své pohybové aktivity sbírat body pro své fakulty a pracoviště a zároveň přispívat na dobrou věc.

Měsíční vytrvalec se koná od 13. října do 12. listopadu. Studenti, zaměstnanci i absolventi mohou soutěžit ve dvou disciplínách – jednou je běh a chůze, do druhé patří jízda na kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích.

Pro účast tak stačí některou z uvedených aktivit zařadit do svého programu, prostřednictvím sportovní mobilní aplikace, jako jsou např. sporttracker, endomondo aj., měřit své výkony a ty pak odeslat pořádající katedře tělesné výchovy a sportu. Využít k tomu lze její Instagram @kts.zcu, Messenger nebo e-mailovou adresu sport@kts.zcu.cz. Také je možné se do projektu zaregistrovat a zdolané kilometry zaznamenávat do portálu strava.cz. Nezapomeňte přitom uvést svoji fakultu či pracoviště a to, zda jste student, zaměstnanec či absolvent.

A protože výzvy, to je také soutěživost, povzbuzování se a předhánění, podělte se o své zážitky s ostatními – po svém sportovním výkonu se vyfoťte, fotku nahrajte do stories na Instagramu a označte instagramový účet @kts.zcu.  

Každá disciplína se boduje zvlášť. Vždy po týdnu se průběžný počet najetých a uběhnutých kilometrů za danou fakultu či pracoviště vyhodnotí a současně se body započtou do celkového hodnocení. Výsledky bude KTS sdílet na svém Facebooku a Instagramu. A aby motivace byla ještě větší, můžete se těšit i na extra výzvy, za které získáte body navíc!

Vítězné fakultě či pracovišti bude udělen titul Měsíční vytrvalec a kromě toho získá také sud piva. Vloni titul vybojovala Fakulta zdravotnických studií. Zda letos svůj úspěch zopakuje, nebo najde přemožitele, to se dozvíme už za měsíc.

Jisté však je, že v Měsíčním vytrvalci zažije vítězství úplně každý. Kromě radosti z dosažených výsledků a endorfinů vyplavených po každém sportovním výkonu totiž všem účastníkům přinese dobrý pocit také vědomí, že každým zdolaným kilometrem přidávají korunu do obnosu, který jejich fakulta či pracoviště daruje rodině jedenáctiletého Kubíka, jenž se každodenně potýká s následky dětské mozkové obrny.


13.10.21
Back

Patička