Průvodce sportem pro studenty ZČU

Průvodce sportem na KTS ZČU

Často kladené otázky:

1) Chci sportovat na KTS, co si mohu zapsat?

Mohu si zapsat jakýkoli předmět nebo kurz z nabídky KTS. Např. KTS/BD, KTS/FO, KTS/VO apod). Za absolvování předmětu dostanu 1 kredit. Za absolvování kurzu (KTS/ SK, KTS/ ZZK, KTS/ ZLK) získám 2 kredity.

2) Mohu si zapsat více předmětů/ kurzů za semestr (KTS/PL, KTS/SL, KTS/SK apod.)?
Ano, záleží ale na mém studijním oddělení, kolik mi jich dovolí zapsat... Za absolvování každého předmětu získám 1 kredit/, za kurz 2 kredity.

3) Chci sportovat na KTS, ale zatím nevím, na jaký předmět chci chodit…
Zapíšu si KTS/TV. Až se rozmyslím, domluvím se s garantem předmětu a začnu na daný předmět chodit. Za absolvování předmětu získám 1 kredit.

4) Mohu si zapsat předmět a kurz (KTS/BD, KTS/SK) v jednom semestru?

Ano, ale opět záleží, jestli mi to moje studijní dovolí. Na jeden semestr bych měl mít možnost zapsat si 1 předmět a 1 kurz. Za absolvování předmětu a kurzu získám 3 kredity. Za předmět 1 kredit, za kurz 2 kredity.

5) Mohu jet na více sportovních kurzů (např. horolezení a plavání)? Jak to udělat, když si předmět KTS/SK můžu zapsat jen 1x za semestr.
Ano, zapíšu si například KTS/SK a KTS/ZZK nebo KTS/ZLK. Za absolvování každého kurzu získám 2 kredity.

6) Chci si zapsat např. kurz raftingu, co musím udělat?

Na stránkách kts.zcu.cz zjistím, že kurz raftingu je v sekci Kurzy – zimní/letní semestr - KTS/SK. V portálu si tedy zapíši předmět KTS/SK. Poté se vrátím na stránky kts.zcu.cz a najedu na záložku Kurzy - Letní semestr - Sportovní kurzy KTS/SK - Kurz raftingu a vyplním online přihlášku. Pokud se nepřihlásím přes online přihlášku, nemohu na kurz jet.

7) Mohu jet na kurz, i když nemám zapsaný předmět v portálu?

Ano, ale nedostanu za něj zápočet a zaplatím vyšší cenu. Kurz si pak můžu zapsat v dalším semestru a zpětně mi ho vedoucí kurzu zapíše.

8) Mohu si zapsat předměty/ kurzy i rovnou do LS?
Měl(a) bych vše zapisovat na začátku akademického roku popř. v předzápisu! FPE, FF a FPR umožňují zápis předmětů / kurzů KTS pouze v předzápisu – tj. pouze do 31. 8. daného roku. Může se mi stát, že už mi nebude umožněno si předmět v LS dozapsat. Studijní oddělení dalších fakult akceptují dozapisování předmětů/ kurzů do konce září.

9) Nevím, jestli v LS budu mít volno pro danou rozvrhovou akci.

Nevadí, vždycky se s vyučujícím daného předmětu domluvím. Po domluvě můžu přejít na jinou rozvrhovou akci, nebo mám možnost změnit sport.

10) Mohu si zapisovat stále stejný předmět/ kurz do každého semestru?
Ano. Za absolvování předmětu v semestru získám 1 kredit, za kurz 2 kredity.

Nabídka předmětů KTS – 1 kredit (cvičení 1x v týdnu)

Badminton (KTS/BD)

Basketbal (KTS/BA)

Bodyforming (KTS/BF)